چاپ لیبل خرما و چالش‌های آن را بشناسیم

چاپ لیبل خرما هم مانند هر محصول دیگری در بازاریابی بهتر و جذب محصول آن تاثیر به‌سزایی دارد. آگاهی از کاربرد صحیح این ابزار تبلیغاتی بر هر تولیدکننده و فروشنده خرما لازم و واجب است. بسیاری هنوز به اهمیت این محصول و تاثیر قابل توجهی که روی ذهن مخاطب دارد پی نبرده‌اند. این در‌حالی است که اغلب تولیدکنندگان با درج لیبل استاندارد و مناسب روی محصول خود فروش آن را به بالاترین سطح ممکن می‌رسانند و شاهد تاثیر شگفت‌انگیز آن روی رونق کسب‌و‌کار خود هستند. اگر فروشنده یا تولیدکننده خرما هستید، این نکته مهم را فراموش نکنید که بالارفتن فروش شما در گرو توجه زیاد به نکات جزئی مانند چاپ لیبل است؛ بنابراین طراحی لیبل خرما را در اولویت قرار دهید. آگاهی کامل از نکات و اصول چاپ یک لیبل کاربردی اهمیت زیادی دارد که در این مقاله با برخی از آن‌ها آشنا خواهید شد؛ پس توصیه می‌کنیم که تا پایان همراه ما بمانید.


چرا طراحی و چاپ لیبل خرما اهمیت دارد؟

خرما یکی از محبوب‌ترین و البته مفید‌ترین خوراکی‌های موجود در دنیاست که طرفداران زیادی دارد؛ از این‌رو تولیدکنندگان بسیاری در سراسر دنیا در حال عرضه آن هستند. از آن‌جاکه خرما بعد از چینش مستقیما وارد چرخه فروش و عرضه می‌شود و نیازی به تغییر یا افزودن ترکیبات دیگری ندارد، بهتر است تا در بسته‌بندی‌های زیبا و استاندارد به‌دست مصرف‌کننده برسد. در‌صورت به‌کاربردن لیبل خرما روی این بسته‌بندی‌ها نوعی اطمینان خاطر و اعتماد در مشتری شکل خواهد گرفت و به سمت آن جذب خواهد شد. لیبل اولین آیکونی است که به چشم خریدار می‌آید؛ به‌همین خاطر باید از پوشش، رنگ، فونت و طراحی چشم‌گیری برخوردار باشد. درست است که کیفیت کالا اهمیت زیادی دارد و در محبوبیت برند شما تاثیرگذار خواهد بود؛ اما تاثیرگذاری لیبل در نگاه اول بسیار مهم‌تر از کیفیت کالا است.
می‌توانید تجارتی را تصور کنید که برای راه‌اندازی آن زحمت و هزینه زیادی صرف شده است و به‌فروش بالا نیاز دارد. این کسب‌و‌کار باید در طراحی ظاهر محصولات خود به بهترین شیوه عمل کند تا مشتری بیشتری را به سمت خود جذب کند؛ در‌ غیر این‌صورت به احتمال زیاد با شکست مواجه خواهد شد. کاربرد لیبل مناسب و جذاب یک سیاست اقتصادی است که بسیاری از تولیدکنندگان از آن غافل می‌شوند. طراحی چشم‌نواز، گیرنده و پرجذبه نشانی از این سیاست است تا بتوان برای محصول خود به بهترین نحو بازاریابی کرد. فراموش نکنید که لیبل‌ها بسیار تاثیرگذار و مهم هستند و نقش زیادی در موفقیت یک برند و فروش بالای محصول دارند. طراحی لیبل خرما هم از این قاعده مستثنی نیست و باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

چطور می‌توان یک لیبل جذاب را طراحی کرد؟

اگر به طراحی لیبل برخی از برندهای مشهور دقت کنید متوجه تفاوت‌های جزئی آن با سایر برندها خواهید شد. این تفاوت‌ها هرچند اندک و غیر قابل توجه، اما تاثیر عمیقی بر ذهن مخاطب می‌گذارند و فروش محصول را بالا می‌برند؛ اما چرا برخی از این لیبل‌ها محبوب می‌شوند و موفقیت زیادی به‌دنبال دارند؟ این سوالی است که بسیاری از رقبا می‌پرسند. بهتر است به برخی نکات در چاپ لیبل خرما توجه زیادی داشته باشید که در این بخش به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود:
• از تصاویر برند استفاده کنید
حتما تصاویر برند و کسب‌و‌کار خود را روی لیبل به‌کار بگیرید. اگر به نمونه لیبل خرما با برندهای محبوب دقت کنید متوجه این موضوع خواهید شد که تصویری خاص از برند و تولیدکننده محصول روی آن حک شده است. شاید بپرسید مگر یک تصویر ساده چه تاثیری روی ذهن مخاطب خواهد گذاشت؟ همان‌طور‌که می‌دانید تصاویر قابلیت ایجاد اطمینان و اعتماد در افراد را دارند؛ بنابراین بهتر است این نکته مهم را دست کم نگیرید.
• از رنگ‌ها استفاده کنید
کاربرد رنگ‌های خاص روی ذهن مخاطب بسیار تاثیرگذار است تا آن‌جا که تولیدکنندگان حساسیت زیادی روی این موضوع به‌کار می‌گیرند. رنگ‌ها به لحاظ روانشناسی ذهن مخاطب را در جهت هدف مورد نظر شکل خواهند داد و نباید بی‌تفاوت از کنار آن‌ها گذشت. حتی در بسته‌بندی انواع شیره خرما، شیرینی‌های خرمایی و ... رنگ‌بندی‌های جذاب و خاص دیده می‌شوند.
• فونت مناسب را دست کم نگیرید
تاثیر فونت هماهنگ با تصاویر و رنگ‌های به‌کاررفته در لیبل خرما دست کمی از دو آپشن ذکر شده ندارد. برگزیدن فونتی که در عین حفظ جذابیت لیبل به‌خوبی محتوای مد نظر را به مخاطب منتقل کند، اهمیت زیادی دارد. این نکته را فراموش نکنید که فونت از اصلی‌ترین عوامل موفقیت در طراحی محصول است که بسیاری از تولیدکنندگان آن را فراموش می‌کنند.
• مواد باکیفیت را مورد استفاده قرار دهید
استفاده از مواد باکیفیت در ساخت لیبل به ماندگاری و استحکام بیشتر آن کمک می‌کند. لیبل محصول باید به گونه‌ای باشد که در برابر ضربه، خط و خش، رطوبت و حتی حرارت ماندگار باشد؛ بنابراین بهتر است در ساخت این ابزار از مواد باکیفیت و مقاوم استفاده کرد. این عامل به‌ویژه در ساخت جعبه‌های خرما اهمیت زیادی دارد؛ چراکه اغلب از مقوا و کارتن برای ساخت بسته‌بندی خرما استفاده می‌شود و مقوا احتمال رسیدن رطوبت به محصول را بالا خواهد برد. براین اساس بهتر است تا از لیبلی مقاوم برای این نوع بسته‌بندی استفاده کرد.
• ابزارهای باکیفیت را در طراحی لیبل به کار بگیرید
بدون شک استفاده از ابزارهای کاربردی و به‌روز در طراحی لیبلی جذاب و منحصر‌به‌فرد کمک خواهد کرد. این ابزارها در طراحی، رنگ‌دهی، ثبت تصویر یا لوگو، کیفیت فونت و... تاثیر مثبتی خواهند داشت. بسیاری از تولیدکننده‌های بزرگ دنیا در طراحی لیبل محصولات خود از این ابزارهای چاپ و طراحی استفاده می‌کنند. جهت طراحی نمونه لیبل خرما می‌توان از این نوع ابزارها استفاده کرد.
• درج اطلاعات مهم در لیبل را فراموش نکنید
همان‌طور که گفته شد لیبل محصول اولین آیکونی است که نظر مخاطب را به خود جذب می‌کند؛ بنابراین بهتر است تمام اطلاعات مهم و پایه‌ای را که هر مشتری به‌دنبال آن است روی لیبل خرما درج کرد. اطلاعاتی مانند تاریخ انقضا، افزودنی‌ها، برند تولیدکننده، آدرس و تلفن آن و... از مهم‌ترین اطلاعاتی هستند که هر مشتری قبل از خرید به‌دنبال آن است.
• طراحی درست جعبه و بسته‌بندی را فراموش نکنید
درست است که لیبل اهمیت بسیار زیادی در بازاریابی محصول دارد؛ اما هیچگاه از طراحی درست بسته‌بندی غافل نشوید. حتی اگر بهترین و جذاب‌ترین لیبل را برای محصولات خود به‌کار بگیرید، درحالی‌که خرما، شیره خرما یا هر محصول دیگری که از این خوراکی لذیذ به‌دست آمده است را در یک بسته‌بندی نه چندان استاندارد و سالم قرار داده باشید، هیچ تاثیری در موفقیت محصول شما نخواهد داشت. پس بهتر است در طراحی بسته‌بندی خود از دقت زیادی به‌خرج دهید.
• در لیبل فضای خالی بگذارید
پرکردن تمام فضا در طراحی لیبل خرما ظاهر زیبایی به آن نخواهد داد و موجب دلزدگی مخاطب می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است بخش‌هایی از لیبل را خالی بگذارید و از درج نوشته، عکس و حتی رنگ‌دهی خاصی جلوگیری کنید. خالی گذاشتن بخش‌هایی از لیبل نوعی طراحی مینیمال و جذاب برای آن به‌دنبال دارد که گیرایی بیشتری برای مخاطب خواهد داشت.


چرا بسته‌بندی و طراحی لیبل خرما در صادرات اهمیت دارد

می‌دانید که ایران یکی از قطب‌های تولید خرما در جهان به‌شمار می‌رود؛ براین اساس بهتر است دقت زیادی در طراحی بسته‌بندی و لیبل آن هنگام صادرات این محصول به سایر کشورها به‌کار گرفت. بسته‌بندی مناسب و به‌کار‌گیری لیبل استاندارد به فروش بالای محصول و بازاریابی بهتر آن در سطح جهانی کمک قابل توجهی می‌کند. اهمیت توجه به این دو عامل تا آنجاست که کاهش و افزایش صادرات را باید در گرو آن‌ها دانست. این نکته بر هیچ تولیدکننده انبوهی پوشیده نیست، به‌همین دلیل بهتر است تمام ایده‌های خود را برای طراحی این دو فاکتور به بهترین نحو به‌کار ببندد.


طراحی لیبل خرما را به شبکه چاپ لیبل دهید

اگر عرضه‌کننده خرما در سطح کشور یا در سطح جهانی هستید، فراموش نکنید که طراحی لیبلی چشم‌گیر و منحصر‌به‌فرد تاثیر بسیار زیادی بر ذهنیت مخاطب درباره محصول و برند شما دارد. تولید لیبل خاص و متفاوت به کاربرد متریال‌های عالی و طراحی درست و به‌صرفه وابسته است که شبکه چاپ به خوبی از پس آن بر می‌آید. این مجموعه حرفه‌ای با سابقه‌ای طولانی در زمینه چاپ و نشر قادر به خلق بهترین لیبل‌ها به‌ویژه لیبل خرما با طراحی زیبا و منحصر‌به‌فرد است. می‌توانید سفارشات خود را به شبکه چاپ لیبل دهید و منتظر افزایش تولید و فروش خود باشید.


  ارتباط با ما

تهران ، میدان بهارستان ، خیابان ظهیر الاسلام ، درویش غربی ، پلاک 18 ،طبقه 1 ،واحد 4

کارگاه : تهران ، خیابان ظهیرالاسلام ، پلاک 174
 تلفن : 71333344-021 ( 30 خط ویژه)

کارشناس واتس اپ تلفن تماس