لیبل دارویی چیست ؟

لیبل دارویی در بسته بندی انواع داروها به عنوان معرف برند دارو و ذکر برخی وارد مهم مربوط به آن به کار برده می‌شود. سالانه حجم زیادی از دارو در کشور مصرف می‌شود و با توجه به افزایش کارخانه‌های تولید کننده دارو نیاز است تا هر برند علامت یا لوگوی مخصوص به خود را داشته باشد و نسبت به معرفی محصولات خود اقدام کند. محصولات دارویی جزو آن‌دسته از کالایی هستند که حساسیت بالایی نسبت به باز شدن درب دارند و درصورتی که یک بار باز شوند دیگر نمی‌توان آن را برای مدت طولانی نگه‌داری کرد. به همین دلیل است که توصیه می شود روی قسمت باز شونده دارو از یک لیبل دارویی استفاده شود که نشان دهد دارو هنوز باز نشده است.
با توجه به اهمیت دارو در امر سلامت مردم معمولا انتظار دارند تا یک برچسب باکیفیت بیشتری نسبت به لیبل مواد غذایی روی آن ببینند. به همین دلیل است که تولید کنندگان و فروشندگان دارو اغلب از لیبل دارویی برای معرفی محصول خود استفاده می‌کنند. کیفیت این لیبل‌ها باید به نحوی باشد که در زمان جابجایی یا انبار شدن رنگ و شکل خود را از دست ندهد زیرا اگر روی بسته بندی محصول لکه‌ای به وجود آید فروش آن مشکل‌تر خواهد شد.


متریال مورد استفاده در چاپ لیبل دارویی

لیبل‌ها از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و متناسب با نوع محصول می‌توان جنس متریال مناسب را انتخاب کرد. به طور مثال در بسیاری از داروها نیاز است تا لیبلی نامرئی انتخاب شود که نوع دارو به خوبی از پشت آن قابل تشخیص باشد در چنین مواردی تولید کنندگان می‌توانند نسبت به سفارش لیبل شیشه‌ای یا ترنسپرت اقدام کنند. بعضی از لیبل‌ها نیز با توجه به اینکه روی کاغذ معرفی دارو چسبانده می‌شوند نیاز نیست کاملا نامرئی باشند برچسب‌های پی وی سی یکی از گزینه‌های خوبی است که می‌توانید بدین منظور انتخاب کنید.
یکی از مقاوم‌ترین انواع لیبل را می‌توان نوع متال آن دانست که حتی در برابر دماهای بالا نیز از خود مقاومت نشان می‌دهد و حتی امکان استفاده از آن به عنوان نگه‌دارنده دارو نیز وجود دارد. در صورتی که به دنبال یک لیبل زیبا و مقاوم می‌گردید توصیه من به شما استفاده از متالایزهای طلایی و نقره‌ای است. انواع لیبل‌های دوطرفه و هولوگرام نیز می‌تواند به عنوان لیبل داروخانه به کار رود. برچسب‌های گچی نیز به نوبه خود می‌توانند در برخی از انواع دارو به کار برده شوند و در نهایت این شما هستید که متناسب با نوع کار و بودجه خود انتخاب می‌کنید از چه جنسی برای لیبل زنی داروهای خود استفاده کنید.

ابعاد لیبل دارویی و انواع آن

داروها در بسته بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند و به همین خاطر است که شبکه چاپ تصمیم گرفته است متناسب با نوع و اندازه بسته دارو لیبل‌هایی با ابعاد متفاوت را طراحی و به مشتریان خود پیشنهاد دهد. با توجه به اینکه لیبل‌ها شکل جذابی دارند بزرگ‌تر بودن آن‌ها در برخی مواقع می‌تواند باعث جذب بیشتر مشتری شده یا برند شما را با وضوح بیشتری به خریداران و داروخانه‌ها بشناساند.
علاوه بر تنوع بالایی که در اندازه این نوع از محصولات وجود دارد نوع و شکل طراحی آن نیز می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید لیبل مورد نظر خود را به صورت استیکر سفارش دهید یا اینکه اصالت کالای خود را روی لیبل چاپ کنید. همچنین می‌توانید از لیبل‌هایی به شکل یک نماد استفاده کنید و به وسیله آن پیام خاصی را به مخاطب خود برسانید.


ویژگی‌های لیبل مناسب برای فراورده‌های دارویی

شما با سفارش یک لیبل برای محصول خود یکسری از اهدافی را دنبال می‌کنید و دوست دارید این برچسب‌ها شما را به اهداف تجاری خود مانند افزایش فروش برسانند بنابراین در انتخاب آن باید بیشترین دقت را داشته باشید و برچسبی را انتخاب کنید که اعتماد مشتری را نسبت به اصالت دارو به دست بیاورد. لیبل‌ها در صورت طراحی مناسب می‌توانند یک نوع اطمینان خاطر به خریداران شما بدهند و به آنها بگویند که این دارو در کارخانه معتبری تولید شده است.
از طرف دیگر در موارد خاص توجه به نگه‌داری برچسب از محصول نیز اهمیت پیدا می‌کند و اگر شما نیاز دارید که لیبل انتخاب شده در محافظت از داروی شما نیز نقش ایفا کند باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید و لیبل مقاوم‌تر و به تبع آن بزرگ‌تری را انتخاب کنید. توجه به قرارگیری نام شرکت، نام دارو و اطلاعات تماس روی لیبل نیز می‌تواند در انتخاب نوع آن تاثیر گذار باشد لیبل دارویی که بتواند این اطلاعات را درون خود به دیگران منتقل کند بر روی افزایش فروش شما تاثیر گذار خواهد بود.


سفارش لیبل دارویی در شبکه چاپ

شبکه چاپ یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه چاپ لیبل‌های دارویی خدمات ارائه می‌دهد و با توجه به تجربه 40 ساله‌ای که در این زمینه دارد می‌تواند انتخاب خوبی برای انجام سفارش‌های شما باشد. این شبکه می‌تواند سفارش‌هایی با تعداد لیبل بیش از 1000 را در مدت کوتاهی آماده و در اختیار مشتریان خود قرار دهد. عرصه دارو نیاز بالایی به سرعت و خوش قولی دارد و در این زمینه شبکه چاپ به دلیل دارا بودن کادری متعهد و دستگاه‌های پیشرفته فرصت خوبی را برای فعالان این حوزه فراهم کرده است.


  ارتباط با ما

تهران ، میدان بهارستان ، خیابان ظهیر الاسلام ، درویش غربی ، پلاک 18 ،طبقه 1 ،واحد 4

کارگاه : تهران ، خیابان ظهیرالاسلام ، پلاک 174
 تلفن : 71333344-021 ( 30 خط ویژه)

کارشناس واتس اپ تلفن تماس