چاپ چسب پهن چرا ؟

چاپ چسب پهن از انواع چاپ‌هایی است که شاید چون از اهمیت آن آگاه نیستید؛ کمتر به آن توجه کنید. بیشتر برندها ترجیح می‌دهند برای معرفی خود از چاپ بروشورها کمک بگیرند. آن‌ها احساس می‌کنند کارهای کوچکی مثل چاپ روی چسب پهن برای معرفی برند و جلب نظر مشتری بی‌فایده است. شما با خواندن این مقاله متوجه می‌شوید که در عصر امروز دیگر این‌گونه نیست. در ابتدای این مقاله از مزایای چاپ روی چسب برای رشد برند، انوع چسب‌های برای چاپ و در انتها از نحوه‌ی انجام این کار حرف خواهیم زد.


چرا باید از چاپ چسب پهن استفاده کنید؟

چاپ روی چسب پهن تنها برای زیبایی نیست. دلایل متقاعد کننده‌ای برای انجام این کار وجود دارد. در زیر چند مورد از این دلایل را می‌بینیم:
1) معرفی و تبلیغ برند
از زمانی‌که شما تصمیم می‌گیرید از چسبی استفاده کنید که نام برند شما روی آن ثبت شده است؛ به خودتان شانس معرفی شدن می‌دهید. هر کسی از مامور پست گرفته تا مشتری چسب روی بسته‌ها را ببیند، شما ناخودآگاه با دیدن اسم برای روی چسب با شما آشنا می‌شود. علاوه‌بر این موضوع چاپ چسب پهن هزینه‌ی تبلیغات را برای شما کمتر می‌شود. اگر کسب‌وکار نوپا و کوچکی هستید، بدانید که لازم نیست حتما کار بزرگی برای تبلیغات انجام دهید تا دیده شوید. می‌توانید از همین چاپ برندتان روی چسب برای تبلیغات شروع کنید.
2) ایجاد اعتماد
وقتی برندی مدام جلوی چشم مشتری باشد، احساس اعتماد در درون او به شکل ناخودآگاه به‌وجود می‌آید. چاپ چسب پهن تراکت تبلیغاتی نیست که مشتری از گرفتن و خواندن آن امتناع کند. روی بسته محصولات شما وجود دارد و امکان اعتماد‌سازی را برای شما فراهم می‌کند.
3) صرفه‌جویی در هزینه
زمانی‌که از چاپ روی جسب پهن استفاده می‌کنید، دیگر لازم نیست به فکر چاپ لگوی خود روی بسته‌بندی باشید. در واقع در چنین حالتی یک بسته‌بندی ساده کار شما را راه می‌اندازد. از آن‌جایی ‌که بسته‌بندی‌های لگو دار بسیار گران قیمت هستند؛ هزینه‌ی اندک چاپ برند روی چسب پهن به نوعی صرفه‌جویی به حساب می‌آید.
4) ایجاد امنیت برای برند شما
هنگامی‌که از چاپ روی چسب پهن استفاده می‌کنید؛ کسی نمی‌تواند بسته شما را به نام برند خودش ثبت کند. اگر از یک چسب معمولی استفاده کنید، احتمال دزدیده شدن نام برند و بسته محصولات شما بسیار بیشتر است. به همین دلیل استفاده از این نوع چسب بسیار توصیه می‌شود.
5) آسان‌سازی حمل و نقل
اگر جنسی ظریف یا شکننده در بسته شما وجود دارد، می‌توانید با چاپ کلمه‌ی شکستنی روی چسب پهن این موضوع را اطلاع دهید. البته که قضیه فقط به شکننده‌بودن محتوای بسته ختم نمی‌شود. هر هشدار یا مسئله‌ای که فکر می‌کنید مأمور حمل‌ و نقل یا مشتری باید بدانند؛ می‌تواند روی این نوع چسب‌ها چاپ شوند. با این کار امنیت بسته‌ی محصولات خود را بیشتر تضمین می‌کنید.

برای چاپ چسب پهن از چه نوع چسب‌هایی استفاده می‌شود؟

به دلیل طولانی‌بودن فرآیند رسیدن محصول به دست مشتری و موضوع سالم رسیدن بسته، شما باید از چسب مناسبی برای چاپ استفاده کنید. چسب‌های زیر می‌توانند انتخاب خوبی برای انجام این کار باشند:
1) نوارهای پروپیلن (Polypropylene tape)
این نوع نوارها هم از استحکام بالایی برخورد دارند و هم امکان چاپ جزئیات بسیار ریز را فراهم می‌کنند. نوار لاستیکی استفاده شده در این نوع نوار چسب باعث می‌شود جزئیات چاپ شده روی نوار در مدت زمان طولانی بسیار ماندگار باشند. قیمت این نوار چسب‌ها بسیار پایین است و به همین دلیل مورد استفاده‌ی کسب‌وکارهای زیادی قرار می‌گیرند.
2) نوارهای پی وی سی (PVC tape)
استحکام این نوع نوار چسب‌ها از استحکام نوار پروپلین بیشتر است. همین دلیل باعث می‌شود از این نوار برای بسته‌هایی که مسیر طولانی‌تری را طی می‌کنند، استفاده شود.
3) نوارهای کاغذی (Paper tape)
چسبندگی نوار کاغذی به لطف رشته‌های فایبر گلاس بسیار بالا است. در کسب‌وکارهایی مثل پوشاک که کالاهای نرم‌تری ارائه می‌دهند، استفاده از این نوار چسب‌ها بسیار کاربرد دارد. اگر می‌خواهید چند بسته را روی هم قرار داده و با چسباندن بسته‌ها به یکدیگر حجم‌شان را کمتر کنید؛ نوار کاغذی بهتر انتخاب است.
4) نوار فریزر (freezer tape)
اگر فکر می‌کنید بسته‌بندی‌ شما قرار است در دمای سرد خانه قرار بگیرید؛ باید از این نوع نوار چسب برای چاپ چسب پهن استفاده کنید. انواع دیگر نوار چسب‌ها ممکن است در سرما امکان چسبندگی خود را از دست بدهند. مسئله‌ی ماندگاری چسب روی بسته در حمل‌ونقل امن محصول بسیار پر اهمیت است. به همین دلیل شما نمی‌توانید از هر نوع چسبی در محیط سرد استفاده کنید.


چگونه نوار چسب اختصاصی خود را بسازید؟

شما می‌توانید چاپ دلخواه خود را بر روی چسب پهن بزنید. این کار قواعد و مراحلی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
1) نوع نوار چسب خود را انتخاب کنید
برای چاپ چسب پهن اولین مرحله انتخاب نوع نوار چسب است. در قسمت بالا به چند نوع نوار چسب و کاربردهای آن‌ها اشاره شد. شما با توجه به برند و نوع کارکرد نوار چسب و طول مسیری که بسته باید طی کنید می‌توانید یکی از انواع بالا را انتخاب کنید.
2) نوع چاپ و رنگ نوار چسب را در نظر بگیرید
نوار چسب شما می‌تواند تک رنگ یا چند رنگ باشد. قبل از اینکه طرح و لگوی‌تان را انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید چه نوع رنگ‌هایی را می‌خواهید در این نوع نوار چسب به کار ببرید.
3) عرض نوار چسب شما چقدر است؟
عرض نوار چسب می‌تواند 2 سانتی‌متر، 5 سانتی‌متر یا حتی 10 سانتی‌متر باشد. با توجه به بسته و طرح مورد نظر شما این عرض متغیر است. بهتر است بدانید که قرار است عرض بسته چه اندازه باشد.
4) طول نوار چسب شما چقدر است؟
علاوه‌بر عرض، پیش‌بینی طول نوار چسب هم است. طول نوار چسب‌ها از 90 یارد شروع می‌شود و تا 500 یارد می‌تواند باشد.
5) میزان چسبندگی نوار شما چقدر باید باشد؟
در هنگام طراحی چاپ روی چسب پهن میزان چسبندگی را با میکرون اندازه‌گیری می‌کنند. معمولاً میزان چسبندگی چسب‌ها بین 33 تا 65 میکرون متغیر است.
6) نوار را طراحی کنید
انتخاب اینکه روی چسب پهن می‌خواهید هشداری بدهید با اینکه تنها نام برند را چاپ کنید، به شما بستگی دارد. حتی می‌توانید روی چسب پهن دستورالعمل چاپ کنید. این قسمت از ماجرا خلاقیت خاص و البته شناخت درست از کارکرد محصول‌ شما را می‌طلبد.
7) طرح نهایی را برای چسب‌ریزی و برش ببرید
وقت آن رسیده که سلفون‌های طراحی‌شده برای چسب‌ریزی و برش به دستگاه‌ها انتقال داده شوند. این مرحله معمولاً بسیار تخصصی و بدون دستگاه‌های برش امکان انجام آن تقریبا غیر ممکن است. بهتر است این مرحله را به دست کسانی بسپارید که در چاپ متخصص هستند تا این کار را به بهترین نحو برای شما انجام دهند.


شبکه چاپ، چاپ چسب پهن را برای شما راحت می‌کند

شاید تا همین جای کار هم متوجه شده باشید که چاپ چسب پهن پروژه‌ای تخصصی و کمی مشکل است. از انتخاب نوع چسب گرفته تا برش و چسب‌ریزی پروسه‌ای طولانی طی می‌شود که هر کسی قادر به انجام آن نیست. به‌علاوه نیاز به دستگاه‌های پیشرفته برای برش چسب در چاپ روی چسب پهن بیشتر از هر زمانی احساس می‌شود. اشتباه در هر مرحله تمام هزینه‌های این کار را به باد می‌دهد و اتفاقی که قرار بود برای شما باعث صرفه‌جویی در هزینه شود، هزینه‌ها را بیشتر هم می‌کند. متخصصان شبکه چاپ اینجا هستند تا از این اتفاقات جلوگیری کنند. شبکه چاپ با دستگاه‌های پیشرفته چاپ روی چسب را برای شما راحت‌تر و مقرون به صرفه‌تر می‌کند.


  ارتباط با ما

تهران ، میدان بهارستان ، خیابان ظهیر الاسلام ، درویش غربی ، پلاک 18 ،طبقه 1 ،واحد 4

کارگاه : تهران ، خیابان ظهیرالاسلام ، پلاک 174
 تلفن : 71333344-021 ( 30 خط ویژه)

کارشناس واتس اپ تلفن تماس