اصول چاپ لیبل زعفران را بشناسید و به‌کار بگیرید

همه ما می‌دانیم که چاپ لیبل زعفران چه تاثیر مثبتی روی فروش و انتشار محصول خواهد گذاشت؛ بنابراین بسیاری از تولیدکنندگان جهت به‌دست‌گرفتن بازار زعفران هزینه بالایی در نظر می‌گیرند که بخشی از این هزینه‌ها مربوط به چاپ لیبل است. از آن‌جا‌که زعفران محصولی گران‌قیمت و پرطرفدار است بسیاری از تولید‌کنندگان در بسته‌بندی و چاپ لیبل این محصول حساسیت زیادی به‌خرج می‌دهند. لیبل‌های باکیفیت درحالی‌که دربرگیرنده اطلاعات کامل از محصول است در جذب مخاطب بسیار تاثیرگذار خواهد بود. قرار نیست لیبل چاپ‌شده برای زعفران از ظاهری بسیار متفاوت و لوکس برخوردار باشد تا به افزایش فروش آن کمک کند؛ همین که لیبلی استاندارد و جذاب با طراحی چشم‌نواز روی بسته‌بندی محصول درج شود مساوی با موفقیت برند آن خواهد بود. در مقاله حاضر بیشتر با اصول چاپ لیبل زعفران و نکات آن آشنا خواهید شد، پس تا پایان همراه ما بمانید.


سادگی را در طراحی لیبل زعفران فراموش نکنید؟

شاید بپرسید چرا سادگی در طراحی لیبل این محصول مهم است و چه اهمیتی دارد؟ اغلب طراحان و فروشندگان زعفران تصور می‌کنند با چاپ لیبلی لوکس و بسیار شیک گوی را در میدان رقابت این محصول ربوده‌اند؛ اما این تصوری کاملا غلط است. در این‌که زعفران محصولی گران‌قیمت و خاص است شکی نیست؛ اما طراحی درست و کارشناسانه لیبل محصول حرف اول را در معرفی و محبوبیت برند می‌زند. در سال‌های اخیر طراحی تبلیغات بیشتر به سمت مینیمال‌گرایی و ساده‌نگری سوق پیدا کرده است و دیگر خبری از تبلیغات شلوغ و پر نقش‌و‌ نگار نیست. این کار زیبایی و جذابیت بسته‌بندی را چند برابر می‌کند و مخاطبان بیشتری را به‌سمت آن جذب خواهد کرد.
کافیست از طرح‌ها یا تصاویر مفهومی و خاص استفاده کرد تا سادگی مورد نظر را برای بسته‌بندی و لیبل آن فراهم کرد. از کاربرد رنگ‌های متنوع و متفاوت خودداری و تنها از یک یا دو رنگ در طیف یکسان استفاده کنید تا سادگی و ظرافت را به لیبل محصول دهید. چاپ لیبل زعفران درحالی‌که از فونت‌های مناسب و سازگار با تصاویر استفاده شده است، یکی از بهترین روش‌های شناخته‌شده به‌حساب می‌آید. استفاده از ایده‌های منحصر‌به‌فرد و معناگرا و یا سمبل‌های خاص و شناخته‌شده به گیرایی بسته‌بندی و لیبل آن کمک زیادی خواهد کرد. پس توصیه می‌شود تا در طراحی و چاپ لیبل زعفران نهایت تلاش خود را به‌کار بگیرید تا طرحی زیبا و متفاوت ارائه دهید.

کاربرد رنگ ها در طراحی لیبل و تاثیر آن‌‌ها روی فروش بیشتر

اگر به‌دنبال فروش بیشتر محصول و محبوبیت برند خود در بازار پر رقیب زعفران هستید، پیشنهاد ما مبنی بر کاربرد درست رنگ‌ها را در نظر داشته باشید. برای استفاده درست از رنگ‌ها در طراحی لیبل زعفران باید به چند نکته اساسی توجه کرد که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شوید:
• در‌صورتی‌که شرکت یا مجموعه تجاری شما رنگ سازمانی خاصی دارد که با آن شناخته می‌شود، در طراحی لیبل از این رنگ استفاده کنید. این کار به شناخته‌ترشدن برند شما کمک زیادی خواهد کرد و محبوبیت آن را در سطح بالایی قرار خواهد داد.
• قبل‌از طراحی لیبل رنگ‌هایی که با رنگ محصول در یک تن رنگی هستند را به‌کار بگیرید. برای مثال رنگ‌های بنفش، زرد یا قرمز همسانی بیشتری با رنگ زعفران دارند؛ بنابراین در نمونه طراحی زعفران بسیار تاثیر‌گذار خواهند بود. کافیست از ترکیب این رنگ‌ها استفاده کنید تا متوجه زیبایی و جذابیت لیبل محصول نزد مخاطبتان شوید و از فروش بیشتر آن لذت ببرید.
• کافیست از سلیقه مخاطبان و مشتری خود آگاهی داشته باشید و در آن زمینه رنگ‌های زیبا را به‌کار بگیرید تا شاهد جذب بیشتر مخاطبان به محصول خود باشید.


اهمیت تصاویر را در لیبل زعفران دست کم نگیرید

کاربرد تصاویر باکیفیت و زیبا در چاپ لیبل زعفران را دست کم نگیرید؛ چراکه لیبل اولین آپشن از محصول است که به چشم مخاطب می‌آید. تمام وکتورها و تصاویر مورد استفاده در لیبل باید با کیفیت عالی و چشم‌گیر چاپ شوند تا تولیدکننده را به هدف اصلی یعنی بازاریابی و محبوبیت برند برسانند. کیفیت بالای تصاویر می‌تواند هدف تولید محصول را به‌خوبی برای مخاطب تداعی کند و آن را به محصول جذب کند. حتما از تصاویری با کیفیت FULL HD استفاده کنید. در سال‌های اخیر بسیاری از تولیدکنندگان با استفاده از عکاسی صنعتی فروش خود را بالا برده‌اند و برندشان را در سطح ملی یا حتی جهانی به دیگران معرفی کرده‌اند. پس تاثیر تصاویر را دست کم نگیرید و از بهترین و با‌کیفیت‌ترین آن‌ها در طراحی لیبل استفاد کنید.


از لیبل هولوگرام استفاده کنید

یکی از زیبایی‌های طراحی لیبل در سال‌های اخیر استفاده از آن‌ها به‌صورت هولوگرام و پلمپ روی درب محصول است که به معرفی بهتر برند بسیار کمک می‌کند. این کار علاوه‌بر بازاریابی بهتر محصول نوعی اعتبار و اطمینان به شرکت سازنده را در مخاطب شکل می‌دهد و او را به خرید محصول ترغیب خواهد کرد. کاربرد لیبل هولوگرام روی محصول به‌طور طبیعی این احساس را در فرد ایجاد می‌کند که با گروهی حرفه‌ای سر‌و‌کار دارد پس خرید از آن‌ها ارزش امتحان را خواهد داشت. این لیبل‌ها اغلب به‌صورت دایره‌ای یا نواری روی محصول درج و با کشیدن قسمت کوچکی از آن‌ها به‌راحتی برداشته می‌شوند که هم کار مخاطب را راحت می‌کنند و هم زیبایی خاصی به محصول می‌دهند.


لیبل زعفران را در اندازه های متنوع طراحی کنید

بسته‌به اندازه‌های بسته‌بندی این محصول لیبل‌های متفاوتی هم چاپ و طراحی می‌شوند. انواع نمونه طراحی زعفران نشان می‌دهد که تولیدکننگان با توجه به اندازه بسته‌بندی‌ها لیبل‌های کوچک و بزرگی طراحی و روی جعبه محصول چاپ می‌کنند. کافیست به لیبل بسته‌بندی زعفران که جهت صادرکردن ساخته می‌شوند دقت کنید که اغلب در طرح‌های بزرگ‌تر چاپ می‌شوند؛ این در‌حالی است که لیبل بسته‌بندی برای فروش داخلی به‌طور معمول کوچک‌تر و در ابعاد ریز تولید می‌شوند. این عامل کاملا به سلیقه تولیدکننده بستگی دارد و نمی‌توان ابعاد و اندازه‌های خاصی برای لیبل بسته‌بندی زعفران در نظر گرفت.


اطلاعات مورد نیاز که باید روی لیبل زعفران درج شود

یکی از اساسی‌ترین گام‌ها در چاپ لیبل زعفران مانند لیبل هر محصول دیگر درج اطلاعات لازم و ضروری است که مخاطب در اولین نگاه به‌دنبال آن‌ها است. از جمله اصلی‌ترین اطلاعات روی لیبل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نام برند و لوگوی سازنده
می‌دانید که درج نام برند و لوگوی آن اصلی‌ترین هدف از طراحی لیبل است. این کار به بازاریابی و فروش بیشتر محصول کمک زیادی خواهد کرد تا جایی که در صادرات زعفران تاکید ویژه‌ای روی درج درست لوگو و برند می‌شود.
• مقدار زعفران قرار گرفته در محصول
از آن‌جا‌که زعفران به‌عنوان طلای قرمز شناخته می‌شود و براساس گرم به فروش می‌رود، درج مقدار دقیق آن در هر بسته اهمیت زیادی دارد. این محصول براساس میزان گرم به‌کاررفته در هر بسته قیمت‌گذاری می‌شود، پس اطلاع از میزان زعفرانی که خریداری می‌شود برای خریدار اهمیت زیادی دارد.
• روش‌های ارتباطی با سازنده
فرقی ندارد قصدتان از تهیه زعفران صادرات به سایر کشورها باشد یا پخش در سطح کشور، آن‌چه مهم است درج دقیق اطلاعات مرتبط با شرکت یا تولیدی محصول است که بسیاری از مخاطبان به‌دنبالش هستند.
• معرفی سازنده یا شرکت تولیدکننده
درج این عامل هم برای بسیاری از مخاطبان مهم است. حتما نام شرکت یا تولیدی خود را روی لیبل زعفران ثبت کنید تا مشتری بهتر با کسب‌و‌کار شما ارتباط بگیرد.


طراحی لیبل زعفران را به شبکه چاپ لیبل بدهید

بر اساس نکاتی که ذکر شد طراحی لیبلی استاندارد و حرفه‌ای به زیباتر نشان‌دادن بسته‌بندی زعفران کمک می‌کند. هر تولیدکننده به‌خوبی می‌داند که یک لیبل جذاب چقدر در موفقیت او تاثیرگذار خواهد بود؛ بنابراین در چاپ آن نهایت تلاش و دقت را به‌کار می‌گیرد. بهتر است تمام نکات ذکرشده در این مقاله را به‌خوبی رعایت و با طراحی لیبلی استاندارد و گیرا مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنید. چاپ لیبل زعفران نقش بازاریابی را برای محصول شما به‌عهده دارد؛ بنابراین آن را دست کم نگیرید. کافیست این کار را به کارشناسان ما در مجموعه شبکه چاپ لیبل دهید تا با طراحی درست و دقیق لیبل به شما کمک کنند. این مجموعه با سابقه با استفاده از بهترین متریال و دستگاه‌ها لیبل‌هایی ماندگار و مقاوم را برای شما طراحی می‌کند.


  ارتباط با ما

تهران ، میدان بهارستان ، خیابان ظهیر الاسلام ، درویش غربی ، پلاک 18 ،طبقه 1 ،واحد 4

کارگاه : تهران ، خیابان ظهیرالاسلام ، پلاک 174
 تلفن : 71333344-021 ( 30 خط ویژه)

کارشناس واتس اپ تلفن تماس