هرآنچه باید از چاپ برچسب پلمپ بدانید

چاپ برچسب پلمپ کاربردهای متنوعی دارد؛ از پلمپ‌کردن اسناد محرمانه تا بسته‌بندی محصولات یک کارخانه و کسب‌وکار، همگی در گستره کاربردهای چاپ برچسب پلمپ قرار گرفته‌اند. انواع مختلف برچسب‌های پلمپ کاربردهای گوناگونی دارند و هریک به طریقی می‌توانند نیازی را از کسب‌وکار شما رفع کنند. برای آشنایی بیشتر با برچسب پلمپ و اهمیت چاپ لیبل پلمپ، حتما تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.


لیبل چیست؟

لیبل یا برچسب، یک تکه کاغذ یا پارچه است که روی یک محصول یا بسته‌بندی آن چاپ می‌شود و اطلاعاتی درباره محصول را به مشتری مخابره می‌کند. روی این برچسب‌های مواردی اعم از نام برند، لوگو، اطلاعاتی درباره محصول و... درج می‌شود و بخش بسیار مهمی از برندسازی و تبلیغات کسب‌وکارتان را تشکیل می‌دهد. لیبل‌ها انواع گوناگونی دارند که لیبل پلمپ یکی از آن‌هاست. در ادامه درباره برچسب پلمپ و چاپ برچسب پلمپ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مزایای چاپ برچسب (لیبل) چیست؟

با توجه به چیزی که قرار است برچسب پلمپ روی آن چسبانده شود، چاپ لیبل پلمپ در انواع گوناگونی انجام می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:
برچسب پلمپ اثرگذار
جنس این نوع برچسب‌ها به‌گونه‌ای است که پس از کنده‌شدن تمامی اطلاعات درج‌شده روی آن‌ها، روی سطح باقی می‌ماند.
برچسب پلمپ بی‌اثر
این نوع لیبل‌ها از دو لایه تشکیل شده‌اند که از لایه بالایی آن عباراتی مانند «باطل است»، «برچسب مخدوش‌شده باطل است» و... روی سطح مورد نظر نمایان می‌شود. این برچسب در ارگان‌های دولتی برای محافظت از اسناد استفاده فراوانی می‌شود. بعضی از لیبل‌ها هم هستند که پس از کنده‌شدن، اثری جزئی از خود باقی می‌گذارند و هرگز هم پاک نمی‌شوند. این نوع لیبل‌ها از پلی‌استری با چسب قوی ساخته می‌شوند و در بسیاری از صنایع از آن‌ها به‌عنوان برچسب گارانتی استفاده می‌شود.
برچسب هولوگرام
هولوگرام از طرح و چاپ خاصی برخوردار است و به‌راحتی قابل کپی‌شدن نیست. از این رو، گزینه‌ای عالی برای چاپ لیبل پلمپ و برپسب امنیتی است.
برچسب وید (Void)
لیبل وید که در سه نوع بی‌اثر، اثرگذار و اثر جزئی تولید می‌شود، پس از باطل‌شدن عبارت VOID را از خود روی سطح مورد نظر بر جا می‌گذارد.
برچسب پلمپ گچی
این نوع لیبل به آن دلیل برچسب گچی نامیده شده است که به‌صورت یک‌دست از سطح جدا نمی‌شود و هنگامی که کسی در [بسته‌بندی] کالایی را باز می‌کند، لیبل خرد می‌شود و پلمپ را باطل می‌کند.
برچسب پلمپ شطرنجی
همان‌طور که از نام این برچسب پیداست، این لیبل‌ها طرحی شطرنجی از خود روی سطح زیرین‌شان بر جا می‌گذارند و هیچ اطلاعاتی از آن‌ها روی سطح باقی نخواهد ماند.


چاپ لیبل پلمپ چه کاربردی دارد؟

به‌طور کلی، چاپ برچسب پلمپ برای پلمپ‌کردن محصولاتی استفاده می‌شود که ارزش بسیار بالایی دارند. چاپ لیبل پلمپ به‌صورت عمومی و اختصاصی انجام می‌شود و در سفارش چاپ این برچسب‌ها، باید سطحی را که لیبل روی آن چسبانده خواهد شد، مد نظر قرار دهید.
مثلا لیبلی که روی در یک خودرو چسبانده خواهد شد، باید از نوع لیبل بی‌اثر باشد تا پس از کنده‌شدن، اثری از آن روی بدنه اتومبیل باقی نماند. یا به‌عنوان مثال، فقط از برچسب گچی خردشده برای پلمپ‌کردن پیچ موبایل می‌توان استفاده کرد. چون سطح مقطع این برچسب به‌اندازه‌ای کوچک است که حساسیت بیشتری لازم است.
چاپ برچسب پلمپ عموما برای چسباندن برچسب امنیتی روی سطوح زیر انجام می‌شود:
• محل بازشدن جعبه یک محصول یا جعبه قطعات الکتریکی
• پیچ لپ‌تاپ، تلفن همراه و سایر دستگاه‌ها
• مرسوله پستی باارزش
• پاکت پرونده پرسنلی
• سوراخ کلید یک قفل
• در کیس کامپیوتر
• پاکتی با محتوای محرمانه
• تابلوی فرمان برق دستگاه صنعتی
• درهای خودروهای موجود در یک پارکینگ
• بسته بندی مواد غذایی


شبکه چاپ در زمینه چاپ لیبل و چاپ برچسب پلمپ چه خدماتی را ارائه می‌کند؟

درصورتی‌که به انواع لیبل‌های پلمپ احتیاج دارید، برای چاپ آن‌ها می‌توانید روی شبکه چاپ حساب کنید. خدمات شبکه چاپ در زمینه چاپ لیبل پلمپ عبارتنداز:
برچسب ضمانت و گارنتی
برچسب ضمانت و گارانتی برای نشان‌دادن گارانتی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. چسباندن این برچسب روی محصولی نشان‌دهنده گارانتی محصول از سوی تامین‌کننده یا تولیدکننده است و کندن آن برچسب، به‌معنای منقضی‌شدن مدت زمان گارانتی است.
پلمپ کارتن و پلمپ جعبه
پلمپ کارتن و پلمپ جعبه عموما برای برچسب‌زدن جعبه یا کارت محصولات باارزشی مثل تلفن همراه و... استفاده می‌شود.
پلمپ محصول
برچسب پلمپ محصول به مشتریان و خریداران نشان می‌دهد که کالای خریداری‌شده آکبند است و آن کالا مورد استفاده قرار نگرفته است.
لیبل دایره و گرد پلمپ
لیبل دایره و گرد پلمپ مصارف بی‌شماری دارد که از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان به لیبل‌های هشداردهنده و تزئینی اشاره کرد.
لیبل شیشه ای پلمپ
لیبل شیشه ای پلمپ، برچسبی بی‌رنگ است که نوشته‌ها از هر دو طرف آن به‌راحتی قابل مشاهده است. مقاومت در برابر کشیدگی، قابلیت چاپ‌پذیری بالا، چسبندگی مناسب روی انواع سطوح، ضد آب بودن از ویژگی‌های مهم این نوع لیبل هستند.
چسب شیشه ای گرد
از چسب شیشه ای گرد عموما برای پلمپ‌کردن کارتن‌ها و جعبه‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از چسب شیشه‌ای با طرح سفارشی، به‌روشی ساده و مقرون‌ به‌صرفه می‌توانید برندسازی کنید.
برچسب پلمپ بسته بندی
همان‌طور که از نام آن پیدا است، برچسب پلمپ بسته بندی برای پلمپ انواع بسته‌بندی کاربرد دارد. این نوع برچسب‌ها عموما از قدرت چسبندگی و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند.
پلمپ کاغذی
درصورتی‌که مایل به استفاده از چسب‌های شیشه‌ای برای پلمپ بسته‌بندی محصولات نیستید، می‌توانید از برچسب‌های پلمپ کاغذی بهره ببرید.


سخن پایانی

چاپ لیبل پلمپ و برچسب‌های امنیتی کاربرد بسیار زیادی دارد و انواع گوناگون آن به شیوه متفاوتی برای یک کسب‌وکار مهم هستند. در مقاله حاضر به معرفی انواع برچسب ضمانت و کاربرد هریک از آن‌ها پرداختیم.
در صورت نیاز به چاپ برچسب پلمپ، می‌توانید از خدمات شبکه چاپ بهره ببرید. لیبل شبکه چاپ با بیش از 40 سال سابقه در زمینه صنعت چاپ و همکاری با برندهای معتبر، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان در زمینه طراحی، مشاوره و چاپ انواع برچسب است.
برخورداری از تجهیزات و امکانات به‌روز چاپ افست، سرعت در انجام و تحویل سفارش، قیمت رقابتی، تجربه و تخصص بالا در زمینه چاپ لیبل و... تنها بعضی از مزایای استفاده از خدمات لیبل شبکه چاپ هستند.


  ارتباط با ما

تهران ، میدان بهارستان ، خیابان ظهیر الاسلام ، درویش غربی ، پلاک 18 ،طبقه 1 ،واحد 4

کارگاه : تهران ، خیابان ظهیرالاسلام ، پلاک 174
 تلفن : 71333344-021 ( 30 خط ویژه)

کارشناس واتس اپ تلفن تماس